Reportaż studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej „Miasto w bloku”

Szanowni Państwo,

jesteśmy studentami Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Gdańskim. W ramach seminarium licencjackiego pod kierunkiem dr. Konrada Knocha realizujemy projekt dziennikarski „Miasto w bloku”, w ramach którego powstał reportaż radiowy oraz fotoreportaż, opowiadający historie mieszkańców i sympatyków falowców.

Jest nam niezmiernie miło zaprosić na jego oficjalną premierę, która odbędzie się w środę 21 kwietnia 2021 r o godz. 18.00 za pośrednictwem platformy MS Teams (link) i na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku (link do wydarzenia). Po oficjalnej premierze odbędzie się spotkanie dyskusyjne z red. Magdaleną Grzebałkowską (dziennikarką, byłą mieszkanką falowców) oraz prof. Jackiem Friedrichem (z Instytutu Historii Sztuki UG, Dyrektorem Muzeum Narodowego w Gdańsku), którzy skomentują, przedstawią refleksje na temat reportażu, a także odpowiedzą na pytania słuchaczy. Samego reportażu będzie można również wysłuchać w audycji Radia MORS o godz.18.00.

Pragniemy, aby nasze działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości, pogłębienia wiedzy o historii falowców oraz ich społeczności. Jako studenci z Pomorza chcemy, by te opowieści zostały wysłuchane. Nasz projekt to niepowtarzalna okazja poznania historii gdańskich falowców, zgoła innych od tych znanych z miejskich legend.

Liwia Zaborska

Kacper Anaczkowski

Załącznik Rozmiar
plakat-poprawiony.pdf 754.07 KB