Nagroda „Nauczyciel Roku” dla dra Jacka Wojsława

Z nieskrywaną dumą informujemy, że dr Jacek Wojsław znalazł się wśród laureatów Nagrody Rektora UG „Nauczyciel Roku” im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza.

Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wręczana w dniu Święta Uniwersytetu Gdańskiego (tj. 20 marca każdego roku) w czasie uroczystego posiedzenia Senatu UG. Zgodnie z Regulaminem, Dziekani Wydziałów w porozumieniu z właściwymi wydziałowymi radami samorządu studentów mogą zgłosić po jednym kandydacie.

W piśmie kierowanym przez Radę Samorządu Studentów WNS do dra hab. Tadeusza Dmochowskiego, prof. UG - Dziekana Wydziału Nauk Społecznych czytamy:

„[…] zainteresowania naukowe i osiągnięcia dydaktyczne nie są jednym powodem, dla których kandydatura tego naukowca do Nagrody Nauczyciela Roku wydaje się być rozwiązaniem naturalnym. Należy podkreślić przede wszystkim wyjątkową erudycję oraz niespotykaną dziś na powszechną skalę swadę z jaką doktor Wojsław potrafi przedstawiać studentom zagadnienia poszczególnych przedmiotów. Bez odrobiny przesady można odnotować, że prowadzone przez niego wykłady wpisują się w najlepszy nurt tradycji akademickich, podczas których w wydziałowych aulach w osobie prowadzącego spotykają się ze sobą godna podziwu polszczyzna i budzący szacunek zasób wiedzy”.

Komisja Konkursowa obok dra Jacka Wojsława wyróżniła także: dr hab. Joannę Makowską, prof. UG (Wydział Chemii) i dr Annę Sobecką (Wydział Historyczny).

Jak podsumował Patryk Poborski, Przewodniczący RSS WNS: „To logiczna konsekwencja wieloletniej i wytężonej pracy na Uniwersytecie Gdańskim”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data publikacji: poniedziałek, 15. Marzec 2021 - 10:47; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 15. Marzec 2021 - 10:47; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz