fbpx Konferencja 2021 Warsaw Cyber Summit (w zakresie cyberbezpieczeństwa) | Wydział Nauk Społecznych

Konferencja 2021 Warsaw Cyber Summit (w zakresie cyberbezpieczeństwa)

W imieniu organizatorów zapraszamy przedstawicieli kadry naukowej, studentów i doktorantów do udziału w międzynarodowej konferencji 2021 Warsaw Cyber Summit - "Legal Panel", która odbędzie się w dniach 12-13 maja 2021 roku w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Konferencja 2021 Warsaw Cyber Summit jest jedną z pierwszych w Polsce inicjatyw, łączących krajowe oraz międzynarodowe środowiska prawnicze, akademickie i wojskowe, zainteresowane kwestiami szeroko pojętego cyberbezpieczeństwa.

Konferencja będzie miała wymiar hybrydowy. Zakłada się, że do stacjonarnego uczestnictwa w niej zostanie zaproszonych około 100 uczestników polskich i zagranicznych.

Konferencja będzie poświęcona w głównej mierze aspektom prawnym prowadzenia operacji wojskowych w środowisku / domenie cyber, jak i samym zasadom funkcjonowania, możliwościami rozwoju i przyszłymi wyzwaniami, stojącymi przed środowiskiem cyberbezpieczeństwa w Polsce i na świecie.

Zaproszenie, agenda oraz wytyczne do publikacji (w języku angielskim) znajdują się w załącznikach.

Udział w konferencji, do dnia dzisiejszego, potwierdziło ponad 20 przedstawicieli międzynarodowych instytucji, biur prawnych ministerstw obrony państw NATO i uczelni zagranicznych.

Możliwy jest udział zarówno wirtualny, jak i in-personam.

W zależności od zainteresowania, możliwy jest także udział w charakterze moderatora, panelisty (udział czynny - zachęcamy), jak i udział bierny w charakterze słuchacza; możliwym jest również przygotowanie artykułu do publikacji w "Cybersecurity & Law", czasopiśmie naukowym Akademii Sztuki Wojennej (https://sin.akademia.mil.pl/journals/details/journal/cybersecurity-and-law).

Kontakt w zakresie dalszych szczegółów udziału osób zainteresowanych:

ppłk dr Zbigniew Nowak, tel. 602 235 934, 261-826-126, zb.nowak@ron.mil.pl

PDF icon Invitation629.09 KB