Szpilki w sieci, czyli kobiety kontra internety

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.
2018-05-07

Szpilki w sieci, czyli kobiety kontra internety

15 maja 2018 r. w godz. 13:30-15:00 w sali C211-C212 odbędzie się spotkanie skierowane do studentów i uczniów szkół średnich, którzy interesują się tematyką nowych mediów i chcą posłuchać inspirujących kobiet, znających social media od podszewki. Gośćmi wydarzenia będą:

blogerka Monika Pryśko – www.tekstualna.pl. Na początku tematyka jej bloga była trochę lifestylowa i trochę parentingowa. Od dwóch lat jest mocno sprofilowana – jej blog to historia o zaczynaniu od nowa;

oraz

dr Michalina Rutka, badaczka mediów społecznościowych, autorka bloga poetyckiego www.wstronesatori.blogspot.com, adiunkt w Zakładzie Teorii, Historii i Języka Mediów na Uniwersytecie Gdańskim.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Majewska.

Inspiracją dla spotkania są badania prowadzone przez studentki dziennikarstwa i komunikacji społecznej dotyczące stereotypów płci występujących w polskim internecie. O ich wynikach można poczytać w najnowszym numerze czasopisma medioznawczego „Media-Biznes-Kultura” (http://www.ejournals.eu/MBK/). Spotkanie organizują studentki V roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Po spotkaniu – o godz. 15:00 – studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej zapraszamy na warsztaty „Creative writing” prowadzone przez Mateusza Piotrowskiego, który postara się przekazać uczestnikom, jak pisać i o czym pisać, aby zainteresować swoją publiczność.

Zapisy – poprzez e-mail na adres m.iwanowska@ug.edu.pl o treści: imię, nazwisko, rok studiów, e-mail do 13 maja 2018 r. Ilość miejsc: 20.

Data publikacji: poniedziałek, 7 Maj, 2018 - 17:22; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch Ostatnia zmiana: poniedziałek, 7 Maj, 2018 - 17:22; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch