wydarzenia

Dzień przedsiębiorczości 25 kwietnia (podczas Intelectual Property and Innovation Week)

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 18 Kwiecień, 2024 - 13:48

Jak z pomysłu zbudować znakomicie prosperujący biznes?

Biuro Analiz i Ekspertyz UG zaprasza studentów i doktorantów na Dzień Przedsiębiorczości w czwartek, 25 kwietnia 2024 r. podczas Intellectual Property & Innovation Week. Będzie to wydarzenie pełne inspiracji i spotkań z fantastycznymi osobowościami! Porozmawiamy o cieniach i blaskach pracy w startupach i korporacjach, a także dowiecie się tego, czym jest Business Information Management i jak to jest opuścić korporację, by zacząć przygodę przedsiębiorcy.

Spotkanie z Uniwersyteckim Ambasadorem Karier UE 25 kwietnia

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 18 Kwiecień, 2024 - 12:45

Interesują Cię możliwości rozwoju zawodowego w Unii Europejskiej? Chcesz się dowiedzieć, z jakich ofert staży lub pracy możesz skorzystać i jak na nie aplikować?

Jeśli tak - serdecznie zapraszamy na spotkanie z Uniwersytecką Ambasadorką Karier UE w dniu 25 kwietnia o godz. 11:30 na Wydziale Nauk Społecznych w auli S204.

Spotkanie wokół książęk „The city where the war began” oraz „The moment when life changed forever. Letters from Ukraine” - 16 kwietnia 2024

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 8 Kwiecień, 2024 - 13:54

Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny im. Semena Kuznieca w Charkowie wraz z obrońcami praw człowieka ze Wschodnio-Ukraińskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich oraz Uniwersytet Gdański zapraszają 16 kwietnia do auli S207 na Wydziale Nauk Społecznych na godz.

Gendered representations of intimate partner violence (IPV): From commonsense to legal judgment. Spotkanie i dyskusja z prof. Manuelem Tostain i doktorantem Sachą Azoulay z University of Caen Normandy (10 kwietnia)

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 4 Kwiecień, 2024 - 13:52

Już 10 kwietnia (środa) o godz. 11:30 (sala C108) zapraszamy na spotkanie i udział w dyskusji z prof. Manuelem Tostain i doktorantem Sachą Azoulay z University of Caen Normandy.  Wspólnie zaprezentują oni wyniki badania pt.: Gendered representations of intimate partner violence (IPV): From commonsense to legal judgment. Całość poprowadzona zostanie w j. angielskim.

„Kaszubi - tożsamość obroniona”. Rozmowa z prof. dr. hab. Cezarym Obrachtem-Prondzyńskim

Ostatnia modyfikacja: piątek, 15 Marzec, 2024 - 14:44

Socjolog, antropolog i historyk, pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, znawcą historii i kultury Kaszub i Pomorza, prezes Instytutu Kaszubskiego - prof. Cezary Obracht Prondzyński był gościem w rozmowie na temat tożsamości Kaszubów.

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania odcinka na kanale „Historia bez kitu”. „Kaszubi - tożsamość obroniona” to pierwsza z cyklu rozmów na temat historii Gdańska i Pomorza. Cykl powstaje we współpracy z Gdańskim Centrum Multimedialnym www.gdansk.pl oraz Muzeum Gdańska.

Prof. dr hab. Michał Harciarek z rekomendacją Rady Wydziału do pełnienia funkcji Dziekana WNS

Ostatnia modyfikacja: piątek, 15 Marzec, 2024 - 14:17

W czwartek 14 marca 2024 na Wydziale Nauk Społecznych odbyło się posiedzenie Rady Wydziału w sprawie udzielenia rekomendacji kandydatowi na Dziekana WNS na kadencję 2024-2028. Kandydatem w wyborach był dotychczasowy Dziekan Wydziału Nauk Społecznych: prof. dr hab. Michał Harciarek.