Courtney Fingar, dziennikarka ekonomiczna, spotka się ze studentami UG

Courtney Fingar, redaktor naczelna „fDi Magazine”, 18 lutego 2016 r. weźmie udział w spotkaniu ze studentami Wydziału Nauk Społecznych UG.

Courtney Fingar, dziennikarka ekonomiczna, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie w Alabamie (USA) oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Edynburgu (Szkocja) jest ekspertem w dziedzinie inwestycji międzynarodowych. Od 2004 r. jest redaktorem naczelnym „fDi Magazine” – specjalistycznego dwumiesięcznika poświęconego tematyce inwestycji zagranicznych i prezentującego najnowsze wiadomości ze świata biznesu i polityki. Wydawany przez Financial Times Group magazyn skierowany jest do osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji inwestycyjnych w największych korporacjach świata.

Courtney Fingar od lat prowadzi wywiady z liderami świata polityki i biznesu. Zajmuje się także moderacją międzynarodowych spotkań gospodarczych. Występuje jako komentantor zjawisk z obszaru inwestycji międzynarodowych. W swojej karierze opisywała case studies inwestycji z ponad 70 krajów świata. Interesują ją głównie historie rynków wschodzących, w tym przypadek Iraku w latach 2009-2011.

Prywatnie fanka piłki nożnej, wina Chablis i karaoke.

Podczas spotkania ze studentami dziennikarka opowie o specyfice zagranicznych rynków medialnych oraz odpowie na pytanie, jak osiągnąć sukces w dziennikarstwie ekonomicznym.

Spotkanie odbędzie się 18 lutego 2016 r. w godz. 13.30-14.30 w sali D302.

Data publikacji: wtorek, 16. luty 2016 - 07:45; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: wtorek, 16. luty 2016 - 07:45; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny