II Ogólnopolska Konferencja Naukowa o Systemach Politycznych i Partyjnych

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Instytutu Politologii i Międzywydziałowego Koła Naukowego „Politicus” o Systemach Politycznych i Partyjnych.

Polska, Europa, Świat

Wyzwania współczesnych systemów politycznych i partyjnych

10-11 marca 2016 r.

Instytut Politologii Uniwersytetu Gdańskiego

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej ogólnopolskiej konferencji naukowej, która będzie koncentrować się wokół tematyki dotyczącej wyzwań współczesnych systemów politycznych i partyjnych, nie tylko Polski, ale i Europy oraz Świata.

Szczególny nacisk planuje się położyć na następujące kwestie:

– kwestia uchodźców we współczesnym świecie;

– niedemokratyczne systemy polityczne we współczesnym świecie;

– ruchy społeczne i grupy interesu jako elementy systemu politycznego;

– nowe media i ich rola we współczesnych systemach politycznych i partyjnych;

– relacje między polityką a sferą wojskową;

– prawo wyborcze i zachowania wyborcze;

– teorie współczesnych systemów politycznych i partyjnych.

Planuje się również utworzenie panelu eksperckiego, którego tematyka będzie koncentrować się wokół aktualnej sytuacji na Bliskim Wschodzie, w tym na kwestii uchodźców oraz związanych z tym ewentualnych wyzwaniach dla współczesnych systemów politycznych i partyjnych. W panelu wystąpią zarówno politolodzy, jaki i korespondenci relacjonujący aktualną sytuację uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Planowane jest także wydanie recenzowanej publikacji pokonferencyjnej w formie monografii naukowej.

Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmujemy do 31.01.2016.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Bernard Lammek, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych prof. dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska oraz Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

www.gdansk.pl

Załącznik Rozmiar
Komunikat konferencyjny 415.66 KB
Formularz zgłoszeniowy 185 KB