Wyzwania i kierunki nauk społecznych.

I Międzynarodowa Konferencja Doktorantów Studiów Doktoranckich z zakresu Pedagogiki i Nauk o Polityce.

„Wyzwania i kierunki nauk społecznych”

28 września 2015 r.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na I Międzynarodową Konferencję Doktorantów Studiów Doktoranckich z zakresu Pedagogiki i Nauk o Polityce, która będzie koncentrować się wokół tematyki dotyczącej współczesnych kierunków przemian nauk społecznych. Organizatorami Konferencji są: Doktoranci Studiów Doktoranckich z zakresu Pedagogiki i Nauk o Polityce Uniwersytetu Gdańskiego.

Szczególny nacisk planuje się położyć na następujące zagadnienia:

- jakość życia współczesnego człowieka

- społeczeństwo obywatelskie: problemy i wyzwania

- edukacja wczoraj i dziś

- systemy polityczne i partyjne

- aksjologia w naukach społecznych

- stosunki międzynarodowe

- zagrożenia dla rozwoju współczesnego świata

W ramach konferencji przewidziano również debatę, na temat sytuacji doktorantów na uczelniach wyższych, zorganizowaną w poniższych obszarach problemowych:

- dobre praktyki w dydaktyce akademickiej

- miejsce doktoranta na rynku pracy

- społeczne funkcje uniwersytetu

- sytuacja doktoranta na uczelni wyższej

Planowane jest wydanie recenzowanej publikacji pokonferencyjnej w formie elektronicznej.

Zgłoszenie udziału w konferencji:

Formularz zgłoszeniowy, które mogą Państwo znaleźć na stronie Instytutu Pedagogiki oraz Instytutu Politologii Wydziału Nauk Społecznych prosimy przesłać do 31.07.2015  na adres mailowy:

konferencja.doktorantowug2015@gmail.com

Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 100zł. Po zaakceptowaniu zgłoszenia otrzymają Państwo wiadomość zwrotną wraz z numerem rachunku bankowego, na który należy wnieść opłatę konferencyjną.

Komitet Naukowy Konferencji:

- Prof. zw. dr hab. Tomasz Szkudlarek - Kierownik Studiów Doktoranckich z zakresu Pedagogiki i Nauk o Polityce, Kierownik Zakładu Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych UG

- Prof. zw. dr hab. Maria Mendel - Kierownik Zakładu Pedagogiki Społecznej UG

- Prof. UG, dr hab. Jarosław Nocoń – Zastępca Kierownika Studiów Doktoranckich z Zakresu Pedagogiki i Nauk o Polityce, Kierownik Zakładu Teorii Polityki UG

- Prof. UG, dr hab. Tadeusz Dmochowski – Dyrektor Instytutu Politologii UG, Kierownik Zakładu Studiów Pozaeuropejskich

- Prof. EUH-E dr hab. Jolanta Kruk – Kierownik Katedry Podstaw Nauk Pedagogicznych, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej

- Prof. UG dr hab. Maria Groenwald- Zakład Badań nad Dzieciństwem i Szkołą UG

- Dr Piotr Zamojski – Zakład Dydaktyki UG

Komitet Organizacyjny:

- Mgr Bartosz Atroszko

- Mgr Sandra Frąckowiak

- Mgr Patrycja Łaga