Nominacja do Nagrody Literackiej GDYNIA dla dr Iwony Krupeckiej

Dyrekcja Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa gratuluje dr Iwonie Krupeckiej nominacji w 10. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA w kategorii przekład na język polski za książkę Dysputa w Valladolid (1550/1551), autorzy oryginału Bartolomé de las Casas, Juan Ginés de Sepúlveda, Domingo de Soto. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego.

Kapituła jubileuszowej 10. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA wyłoniła nominowanych w czterech kategoriach do Gdyńskich Kostek Literackich. W roku ubiegłym do grona Poezji, Prozy i Eseju dołączono nową kategorię – Przekład na język polski. Do nagrody zgłoszono ponad 400 tytułów, z których wyróżniono dwadzieścia. Nominacje zostały ogłoszone podczas pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki.

Wśród nominowanych jest dr Iwona Krupecka z Wydziału Nauk Społecznych UG za przekład książki Dysputa w Valladolid (1550/1551), autorzy oryginału Bartolomé de las Casas, Juan Ginés de Sepúlveda, Domingo de Soto. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego. Dr Krupecka jest autorką przekładu, wstępu i opracowania.

Laureatów jubileuszowej 10. Nagrody Literackiej GDYNIA poznamy 4 września 2015 roku podczas finałowej gali.

Informacje o wszystkich nominowanych i nadchodzących wydarzeniach na stronie: nagrodaliterackagdynia.pl

Data publikacji: piątek, 22. Maj 2015 - 10:08; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: środa, 10. Czerwiec 2015 - 10:42; osoba wprowadzająca: Gabriela Leoniec