Polityka społeczna dla bezpiecznego rozwoju

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej Polityka społeczna dla bezpiecznego rozwoju. Planowana konferencja odbędzie się 22 maja 2015 roku w Instytucie Politologii Uniwersytetu Gdańskiego. Obrady będą kontynuacją dwóch konferencji naukowych: Polska polityka społeczna z perspektywy globalizacji i europeizacji (w 2013 roku) oraz Polityka społeczna wobec wyzwań i zmian zachodzących we współczesnym świecie (w 2014 roku). Obecnie ze strony organizacyjnej jako Instytut Politologii UG wspólnie z Instytutem Ekonomii i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach planujemy zorientowanie ram konferencji i badań na kwestiach bezpieczeństwa społecznego i rozwiązań w zakresie polityki społecznej. W celu usystematyzowania obszarów analizy koncepcja przewiduje skoncentrowane na następujących obszarach:

–determinanty i pomiar bezpieczeństwa społecznego;

–rozwój społeczny w środowisku lokalnym;

–kapitał ludzki i społeczny jako czynnik rozwoju społeczno-ekonomicznego;

–patologie społeczne – diagnozowanie i przeciwdziałanie;

–zarządzenie usługami społecznymi;

–instytucjonalne i nieformalne sieci wsparcia;

–dialog społeczny i partycypacja.

Podobnie jak w latach poprzednich planowane jest wydanie recenzowanej publikacji, która będzie wpisywać się w zadanie upowszechniania wiedzy w zakresie polityki społecznej. Wymiana doświadczeń oraz wyniki badań dotyczące problemów społecznych i rozwiązań systemowych będą solidnym gruntem dla poszerzenia horyzontów badawczych na temat najbardziej efektywnych mechanizmów sprzyjających rozwojowi w kontekście bezpieczeństwa społecznego.

Data publikacji: piątek, 23. Styczeń 2015 - 11:27; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: piątek, 23. Styczeń 2015 - 11:27; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny