Nagroda START 2014

Pan prof. UG, dr hab. Rafał Urbaniak z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa WNS UG otrzymał prestiżową nagrodę START 2014 Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Dr hab. Rafał Urbaniak ukończył studia magisterskie z filozofii na Uniwersytecie Gdańskim, doktorat obronił na Uniwersytecie w Calgary. Badania naukowe prowadził na Uniwersytecie w Bristolu, Trinity College w Dublinie, Banaras Hindu University w Indiach, a obecnie realizuje projekt naukowy przy współpracy z Centre for Logic and Philosophy of Science na Uniwersytecie w Gandawie.  Jako jedyny filozof jest członkiem Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk, która niedawno przegłosowała jego kandydaturę na członka Krajowej Komisji do spraw Etyki w Nauce. W swoich badaniach zajmuje się stosowaniem metod matematycznych i logicznych do oceny i modelowania rozumowań uzasadniających w rozmaitych dziedzinach, ostatnio w kryminologii.

Informacja o stypendiach FNP

Data publikacji: wtorek, 4. Listopad 2014 - 12:27; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: wtorek, 4. Listopad 2014 - 12:27; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny