Zaproszenie na polsko-niemieckie seminarium dziennikarskie dla studentów

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.
2017-06-26
Polsko-niemieckie seminarium dziennikarskie – „Demokracja w okresie przemian“

Stowarzyszenia GFPS-Polska Jugendpresse Deutschland e. V. zapraszają na polsko-niemieckie seminarium o tematyce dziennikarskiej „Demokracja w okresie przemian”. Seminarium to jest skierowane do studentów i doktorantów kierunków: dziennikarstwo, politologia, socjologia, prawo, stosunki międzynarodowe, filologia, ekonomia i pokrewnych. Obędzie się ono w niemieckim Görlitz w dniach 20–25.08.2017.
W jaki sposób funkcjonuje dziennikarstwo międzynarodowe? Czym różni się polska demokracja od niemieckiej i z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć? Jakiej chcemy przyszłości dla Europy? Uczestnicy wspólnie zastanowią się nad tematami związanymi z mediami i społeczeństwem obywatelskim. W polsko-niemieckich parach przygotują artykuły w swoich ojczystych językach na wybrany wspólnie temat. Prace zostaną opublikowane na portalu internetowym politikorange.de prowadzonym przez Jugendpresse Deutschland.
Podczas seminarium odbędą się spotkania z gośćmi ze świata dziennikarstwa, kultury i polityki. Okazji do poznania działaczy społecznych dostarczy również jednodniowy wyjazd do Wrocławia. Pomocą służyć będą pośrednicy językowi, niemniej wymagana jest znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego na poziomie komunikatywnym.
Zgłoszenia przyjmujemy do 15.07.2017. Więcej informacji oraz link do formularza zgłoszeniowego znajduje się na stronie http://www.gfps.pl/
Szczegóły:
  • miejsce: Jugendherberge „Altstadt”, Görlitz, Niemcy
  • data: 20.08.2017 g.12:00 – 25.08.2017 g.12:00
  • koszt uczestnictwa: 100zł
  • kontakt: joanna.zulawinska@gfps.pl
Załącznik Rozmiar
gfps-demokracja-w-okresie-przemian-1.pdf 214.73 KB

Data publikacji: poniedziałek, 26 Czerwiec, 2017 - 12:04; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: wtorek, 24 Kwiecień, 2018 - 13:17; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny